Навигация по сайту

Популярные статьи

Telegram для бізнесу: міф чи реальність?

  1. Перша причина - швидкість доставки контенту.
  2. Друга причина - це прогресивно.
  3. Третя причина - Telegram набирає обертів.
  4. Четверта причина - в Telegram більш якісна аудиторія.
  5. 4 етапи розвитку каналу в Telegram
  6. Етап 2. Створіть фірмовий стиль вашого каналу
  7. Етап 3. Пишіть тільки тексти, гідні уваги читача
  8. Етап 4. Займайтеся просуванням каналу
  9. Збільшити продажі в Telegram можна не тільки на словах. Сучасні компанії доводять це на власних прикладах.

У Telegram можна і потрібно створювати канал для просування бізнесу. У мессенджере ви упаковуєте контент і приносите його прямо в кишеню передплатника, туди, де лежить його мобільний телефон. Він відкриє і прочитає повідомлення.

Зараз в Telegram вигідно розвивати клієнтське співтовариство, просувати товари і послуги компанії. Ви запитаєте чому?

Перша причина - швидкість доставки контенту.

Сучасний клієнт в основному дивиться і замовляє товари через мобільні гаджети. Не потрібно включати комп'ютер, вантажити сайт, який може бути не адаптивен до мобільної версії.

Друга причина - це прогресивно.

Будьте в тренді, поки це не почали робити конкуренти. Продавати через канал Telegram - поки ще нова і крута фішка.

Третя причина - Telegram набирає обертів.

«Зараз Telegram використовують 4.5 млн. Активних користувачів на місяць. На різні канали поки підписано близько 10% цієї аудиторії. Потенціал зростання як самої аудиторії, так і передплатників блогів - великий. Для підприємців Telegram може бути найбільш дешевим і якісним джерелом лидов, трафіку і впізнаваності: середній охоплення публікації - від 50 до 80 відсотків передплатників, CTR від - 5 до 20 відсотків »

Федір Скуратов, SMM-експерт

Охоплення аудиторії Telegram в Росії займає лідируюче місце серед основної шістки країн, які активно використовують популярний месенджер.

Четверта причина - в Telegram більш якісна аудиторія.

Цінність підписки більше, ніж в групі Вконтакте. Людина в більшості випадків не буде підписуватися на канал, якщо він йому не цікавий (повідомлення приходять, поки ви не вимкнете їх). У мессенджере зараз дуже експертна аудиторія. При правильному підході ви зможете знайти з нею спільну мову і підняти продажі, залучити трафік на свої ресурси.

Давайте розбиратися, як же вести блог в Telegram, щоб він став реальним помічником вашого бізнесу?

4 етапи розвитку каналу в Telegram

1 етап. Виробіть стратегію присутності в Telegram

Стратегією може бути просування компанії за допомогою експертного контенту, актуальних практичних кейсів з попутним пропозицією своїх товарів і послуг.

Зараз російськомовний Telegram населений щодо платоспроможною аудиторією. Якщо, звичайно, ви ведете дійсно цікавий канал з експертним контентом, і вам є що запропонувати своїм передплатникам, то ваш блог може злетіти.

Так, наприклад, проект « трансформатор » (Понад 150000 передплатників) успішно просувається в Telegram-просторі. Піаряться нові проекти, кейси. Зворотній зв'язок реалізована за допомогою опитувань.

Інша стратегія може полягати в просуванні особистого «бренду» (себе). Цей варіант може привести до кращих результатів по зростанню і залученості аудиторії. Підходить тим, у кого багато часу, вільних грошей і ще більше бажання і можливості про щось добре писати. Впевнені, що зможете стати медійним обличчям компанії? Дерзайте.

Павло Федоров (копірайтер) створив свій особистий бренд. Його канал з незвичайною назвою «Паша і його прокрастинація» привертає увагу передплатників. Він залучає своїх читачів експертним контентом.

Він залучає своїх читачів експертним контентом

Етап 2. Створіть фірмовий стиль вашого каналу

1) логп каналу

Логотип повинен привертати увагу передплатника. Неформальний підхід і креативність зараз в тренді. Не бійтеся експериментувати і дивувати! Це допоможе вам стати унікальним каналом і виділитися серед інших. В результаті читач помітить саме вашу компанію. На аватарке краще нехай буде одна картинка без тексту. Але якщо дуже хочеться додати слів, то шрифт повинен бути розбірливим.

В описі під логотипом не розписувалися занадто багато про компанії. Чітке позиціонування більше привертає людей. Чим чіткіше позиціонування - тим однорідніше аудиторія передплатників.

Логотип каналу «За бугром» легко запам'ятовується, відразу співвідноситься з цією назвою і навіть може викликати посмішку.

2) Брендірованниє зображення

За приклад ми взяли фірмові зображення каналу «Mаркетинг Сonvert Monster» . Грамотно витриманий стиль привертає увагу. Логотип в правому куті допомагає зрозуміти, чий пост ви переглядаєте. Основна тема статті відразу кидається в очі. При цьому фон не відволікає від головної тематики.

За допомогою брендованого контенту ви можете розміщувати інформаційні та розважальні пости, не відмовляючись при цьому від рекламної складової.

3) Оформлення постів в одному стилі

Дотримуйтеся п'яти правил, і ваш контент назавжди подружиться з поняттям стиль. Отже, правила для створення стильних постів:

- Оформлення кольором (використовуйте один або кілька однакових квітів на всіх фотографіях).

- Єдиний об'єкт або персонаж (чудово працює на запам'ятовуваність бренду створення єдиного об'єкта).

- Один і той же фільтр для всіх фотографій.

- Єдиний формат фото, унікальна ідея.

- Єдність текстового оформлення.

Канал «SMMplanner» дотримується цих правил. Зізнаюся чесно, у них виходить створювати пости на високому рівні.

Пости витримані в одному стилі. Для фотографій використаний один і той же фільтр. Унікальна ідея, єдиний формат. Не бійтеся брати на озброєння такі приклади. Вони допоможуть вам стати цікавіше і не загубитися серед конкурентів.

Для написання лонгрідов використовуйте сервіс Telegraph . Ви зможете редагувати шрифт, додавати зображення. Формат статті буде, як в блозі.


4) Корисні боти

Використовуйте боти, щоб зробити свій контент яскравим і оригінальним. Нікому не подобаються пости, зроблені без душі. У передплатників зараз великий вибір, на який канал підписатися. Не дайте піти клієнту до ваших конкурентів!

@ControllerBot - відмінний інструмент для власників каналів, який дозволяє створювати відформатовані і відкладені пости, прикріплювати зображення до посту.

За допомогою бота @PollBot ви створите опитування, отримаєте зворотний зв'язок.

@ChannelsStatBot - корисний бот для власників каналів, який дозволяє відстежувати зміни кількості учасників.

на каналі «Каталог Telegram» можна знайти різні інструменти, ботів для адмінів, автопостінг та інші фішки для просування компанії. Вкрай корисний ресурс.

Етап 3. Пишіть тільки тексти, гідні уваги читача

1) Авторський стиль і унікальність контенту

Створення по-справжньому гарного цікавого тексту - досить монотонне і витратна за часом заняття. Але, якщо постаратися, то, можливо, вийде шедевр. Згодом з'являться свої фішки, які відрізнятимуть вас від конкурентів.

Для якісного та ефективного залучення клієнтів з Інтернету необхідна унікальність вашого тексту. Кому потрібен рерайт ?! Читати цікаві та оригінальні тексти подобається більше.

Необхідно оцінювати будь-який текст вашої компанії з точки зору його ефективності для продажів. Цей контент допоможе читачеві прийняти рішення зробити покупку у вашій компанії? Якщо так, то ви на вірному шляху. Якщо немає - починайте заново. Домагайтеся результатів. Щоб максимізувати відсоток залученості, потрібно робити реально цікавий контент.

2) Корисність

Корисність тексту - це здатність вирішувати проблему. У вас є свій власний авторський стиль, унікальні теми, але все це клієнти не можуть застосувати на практиці? Це фіаско.

Чому канал «За бугром» корисний? Передплатникам цікаво дізнатися, чим живуть люди за кордоном. Багато амбітні цілеспрямовані молоді люди хочуть отримати освіту за кордоном, підтягнути іноземну мову, знайти однодумців.


3) Віральность

Віральность - це здатність контенту поширюватися самостійно. Віральний контент - контент, який викликає у користувача бажання його расшарівать і ділитися ним з іншими передплатниками каналу. Як правило, це інформація, яка добре сприймається користувачами і швидко поширюється, тому вона широко використовується як інструмент вірусного маркетингу.

Етап 4. Займайтеся просуванням каналу

1) Реклама на зовнішніх майданчиках (Вконтакте, Instagram, Facebook)

Найбільш очевидний варіант - розповісти про каналі в інших соціальних мережах, якими ви користуєтеся. Компанія тривалий час просувається, наприклад, Вконтакте. Відданим передплатникам буде цікаво подивитися на вас на іншому майданчику.

Не рекомендується запрошувати читачів в порожній канал. Наповніть аккаунт цікавим експертним контентом і тоді - ласкаво просимо.

2) Реклама на інших каналах

Платне розміщення дає ефект, але дуже важлива залученість аудиторії каналів, щоб не злити бюджет даремно. Невеликий лайфхак «Як не помилитися при виборі каналу для реклами»:

- Ви знаходите канал з великою кількістю передплатників, наприклад, близько 13 тисяч передплатників.

- Ви відразу впевнені, що розміщення рекламного оффера в блозі компанії дозволить збільшити число передплатників.

- Але 13 тисяч передплатників - це просто обсяг каналу, а вам необхідна саме залученість, тобто скільки відвідувачів подивляться повідомлення з даного каналу.

Тому дивимося останній пост і вважаємо.

- Нехай на канал підписано 13 000 чоловік.

- Останній пост за добу подивилася 1 000 осіб.

- Значить залученість становить: 1000/13000 = 0,076 (всього 7,6%).

Якщо залученість каналу менше 10%, не варто розміщувати в ньому свою рекламу.

3) Взаімопіар

У Telegram складно вийти на свою аудиторію. Тому для знаходження цільової аудиторії компанії використовуйте взаімопіар. Знайдіть схожі канали по тематиці. Краще, щоб у вас було однакове число передплатників. Далі ви в своєму каналі публікуєте рекламу чужого каналу. Адміністратор, відповідаючи взаємністю, - вашу.

Важливо відразу почати вивчати ефективність від взаємного піару і реклами для свого каналу. Робити це буде складно через нестачу інструментів для збору і аналізу статистики в Telegram. Але зробити це необхідно. Так ви відразу будете знати, з якими каналами потрібно взаємодіяти в майбутньому. Поки це можна зробити в таблицях Google Docs.

4) Розміщення каналу в Telegram-каталогах

Ваш канал повинен відповідати вимогам каталогу за кількістю передплатників. Тобто, якщо у вас їх мало передплатників, то потрапити на велику частину майданчиків у вас не вийде. У різних каталогів свій поріг. У одних це 50 передплатників, у інших - 100, у третіх - 1000.

Приклади каталогів, куди ви можете додати свій канал від 100 передплатників:

- http://100wmz.com (Безкоштовний каталог Telegram-каналів),

- http://telegram-plus.ru (Каталог каналів, груп і ботів в Telegram),

- біржа реклами в telegram каналах (Не тільки додасте свій канал в каталог, але і зможете його монетизувати, продаючи рекламу).

Збільшити продажі в Telegram можна не тільки на словах. Сучасні компанії доводять це на власних прикладах.

Завдання у компанії «Convert Monster» Відбувся в тому, щоб продати 10 річних абонементів на всі онлайн-курси.

Ціна одного абонемента: 49 000.

Сумарна аудиторія передплатників компанії в Вконтакте і Facebook - 40 000 тисяч чоловік. Аудиторія каналу Тelegram - 500 осіб. В результаті компанія продала 5 абонементів через соціальні мережі і 5 абонементів через Тelegram. Якість аудиторії відіграє величезну роль.

У компанії «Pauline School» склалася схожа ситуація. Продажі кулінарних курсів в соціальних мережах Вконтакте та Facebook йшли нестабільно, можна сказати, повністю були відсутні.

Тільки почавши вести канал в Тelegram в кінці 2017 року, було продано 8 онлайн курсів «Фітнес-десерти».

Тільки почавши вести канал в Тelegram в кінці 2017 року, було продано 8 онлайн курсів «Фітнес-десерти»

Починайте просувати свій бізнес в Telegram прямо зараз! Це работает.І не забувайте підписуватися на канал Веб-Центру «Маркетинг та продажу в Інтернеті» . Дізнавайтесь першими про найкорисніших матеріалах по інтернет-маркетингу і піднімайте свої продажі

Ви запитаєте чому?
Давайте розбиратися, як же вести блог в Telegram, щоб він став реальним помічником вашого бізнесу?
Впевнені, що зможете стати медійним обличчям компанії?
Кому потрібен рерайт ?
Цей контент допоможе читачеві прийняти рішення зробити покупку у вашій компанії?
У вас є свій власний авторський стиль, унікальні теми, але все це клієнти не можуть застосувати на практиці?
Чому канал «За бугром» корисний?