Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO словник, SEO терміни і SEO скорочення | IT-блог про веб-технологіях, серверах, протоколах, базах даних, СУБД, SQL, комп'ютерних мережах, мовами програмування і створення сайтів.

Продовжимо сьогодні рубрику Нотатки про просування сайту. SEO та SMO, дана публікація є продовженням статті «SEO скорочення і SEO терміни. Розшифровка і пояснення. SEO словник. », Давайте далі розбиратися в термінах, які використовують пошукові оптимізатори. І поповнимо свій SEO словник.

SEO словник

ВЧ-запит (високочастотник) - високочастотні запити, це популярні запити користувачів пошукових систем. ВЧ запити зумовлюють високу конкуренцію сайтів в пошуковій видачі за даними запитом, чим краще оптимізований сайт тим його місце в пошуковій видачі вище. Просунутися за таким запитом особливо складно.

СЧ-запит (среднечастотник) - среднечастотний запит. Зазвичай під середньочастотними розуміють запити, які вводять кілька тисяч разів на місяць. Ця кількість є індивідуальними для кожної тематики і залежать від її популярності в інтернеті.

НЧ-запит (низкочастотник) - низькочастотний запит. Запити, які вводять по декілька сотень разів на місяць. Просунутися по цих запитах можна взагалі не використовуючи зовнішню оптимізацію. Для цього достатньо буде грамотно провести оптимізацію внутрішню.

Посилання наскрізна (протяг) - посилання зі всіх сторінок сайту (головна + всі внутрішні сторінки). За допомогою протягу добре піднімати PR або ТИЦ сайту, але при просуванні сайту за запитами (наприклад, потрапляння в топ) протяг не має особливого переваги, порівняно зі звичайною посиланням з головної сторінки.

Яка - каталог Яндекса.Сайти потрапили в цей каталог вважаються досить успішні, особливо ті сайти, які знаходяться в топі Яндекс каталогу.

ДМОЗ (DMOZ) - Open Directory Project - популярний ненашенскій каталог сайтів (http://dmoz.org). Має великий вплив на pr при просуванні веб сайту (є думка, що на рунет це не поширюється). Додавання в ДМОЗ (DMOZ) проводиться на безкоштовній основі. Російськомовний сайт можна додати за адресою - http://www.dmoz.org/World/Russian .

Клоакинг (Cloaking) - метод оптимізації веб сайту, при якому пошуковому роботу надається один контент, а відвідувачам сайту - інший. При виявленні карається баном (сайт виключається з бази пошукової системи). Один з методів чорного SEO.

Песимізація сайту - заниження позицій сайту при його ранжируванні в результатах пошуку. Зазвичай виникає в результаті використання методів чорної або сірої пошукової оптимізації. Це роблять пошукові машини з метою підвищення релевантності пошукової видачі.

Релевантність пошуку - відповідність відповіді питання. Важливі дві складові - повнота (нічого не втрачено) і точність (запиту, не знайдено нічого зайвого). Чим ближче ключові слова вашого сайту до пошукових запитів, тим більше релевантність вашого сайту пошуковому запиту, точніше не сайту, а тільки сторінки вашого сайту.

Бан - заборона сайту до індексації будь-якої пошуковою системою. Найстрашніша міра покарання пошукових систем. Вийти з бана пошукача досить складно, для цього доведеться писати багато жалібних листів з клятвеними запевненнями модераторам.

Нудота сторінки - ступінь неествественності сторінки. Нудота збільшується при явному переборі ключових слів. Вона не обов'язково веде до пессимізації і вже тим більше до бану, але може зіпсувати думку пошукових машин про вашому сайті, а відвідувачеві сайту не дуже приємно читати текст тошнотно сторінки.

Пошуковий спам - це будь-які прийоми або тексти, розраховані тільки на роботів пошукових машин і не призначені для "живого" відвідувача. Наприклад, розміщення невидимих ​​для користувача посилань (як варіант - у вигляді прозорої картинки розміром 1 × 1) і створення, так званих Link Farm (лінк-ферм, або ссилкопомоек) - сторінок з величезною кількістю посилань на різні сайти.

АП - це оновлення індексу пошукової системи, що приводить до зміни позицій у видачі. Апдейти проходять двома способами - миттєва очищення кеша і поступова заміна. У першому випадку, під час початку апдейта, ми бачимо серйозних змін у видачі відразу, тому що кеш очищений і видача формується в реальному часі, а в другому - видача оновлюється поступово.

Пошукова видача SERP (search engine result page) - набір посилань на сайти і їх опису, що видається в результаті пошуку. Ввели запит, в результаті отримали список сайтів, які відповідають на думку пошукової системи вашому запиту. Цей список і буде пошуковою видачею.

Семантичне ядро - це повний список запитів, за якими сайт буде просуватися. Розробляти структуру сайту потрібно тільки після складання семантичного ядра. Це дасть вам уявлення про розділи вашого потенційного сайту, про матеріали, які на ньому потрібно буде розміщувати.

Ранжирування посилань (Link Popularity) - це вплив текстового посилання чужого сайту на релевантність сторінки вашого сайту по пошуковим запитам, що містяться в текстовому посиланню. Це пошук по лексиці посилань, який є, мабуть, найцікавішим з критеріїв, що впливають на ранжування документів в результатах пошуку. Ранжирування посилань - це ієрархія по авторитету у видачі пошукових машин. Якщо на сайт посилаються багато інших сайтів, значить він авторитетний. Управляти всіма посилаються ресурсами веб-майстер не може, тому контрольний критерій - більш об'єктивний, ніж текстовий. Доповнюючи один одного, обидва критерії дозволяють пошуковим системам забезпечувати кращі результати пошуку.

Посилальна популярність - це показник того, скільки посилань з зовнішніх ресурсів веде на ваш сайт, документ або домен на якому він знаходиться. Посилальна популярність буде змінюватися в залежності від пошукової системи, оскільки кожна пошукова система має свою власну базу даних і кількість посилань, що зберігаються в базах різних пошукових систем по-різному. Гуглівський PR і яндексовского ВИЦ є показниками посилальної популярності.

Free-for-all (FFA) сторінки - це місце, де кожен може додати своє посилання.

Анкор (anchor) - текст посилання. Не плутайте з якорем в HTML.

«Чорна» оптимізація - просування сайтів нечесними методами, пошуковий спам. Для досягнення результату використовується розміщення на сторінках сайту невидимого тексту, використання дорвеев з перенаправленням, клоакинг, контрольний спам (розміщення невидимих ​​для користувача посилань.)

«Сіра» оптимізація - Багато хто вважає, що сіре SEO це оптимізація сайту «наосліп», без урахування особливостей сайту. Насправді, самі грамотні SEO фахівці - сірі оптимізатори, так як вони примудряються не потрапити в бан пошукових систем використовуючи не зовсім легальні методи пошукового просування, тим самим просуваючи сайт по всім видам запитів: високочастотні, низькочастотні і запити середньої частоти.

«Біла» оптимізація - робота з контентом і структурою сайту, з метою зробити його найбільш зручним для відвідувачів і доступним для індексації пошукових систем. Проводиться шляхом оптимізації навігації на сайті, чищенням коду, додаванням контенту, розміщенням посилань на тематичних ресурсах.

Двиг, движок - програмний код, на основі якого побудований сайт. Найчастіше маються на увазі CMS (Content Management System) - Системи управління змістом сайту. Оптимізація висуває до «движка» ряд вимог, якими зазвичай нехтують багато розробників CMS.

Жирна посилання - посилання зі сторінки з великим авторитетом (ТІЦ, PR). Важливість цієї сторінки, що посилається, в свою чергу, тим вище, чим більше кількість і чим авторитетніше посилання на цю сторінку.

Заточувати - стосовно SEO, це оптимізація сайту під пошукову систему, або тексту під ключове слово.

Кіберсквотери - це ті, хто реєструє домени для продажу. Маржа кіберсквоттера може перевищувати кілька сотень відсотків.

Мордовські посилання - посилання з головних сторінок сайту.

Непот фільтр - відмова пошукача враховувати посилання з сайтів-спамерів.

Непот лист - список сайтів, які потрапили під обмеження накладаються непот фільтром.

Парсер - програма, яка забезпечує автоматичну обробку (розбирання) сторінок сайтів з метою отримання потрібних даних. Парсерів в природі існує величезна безліч, в залежності від завдання, наприклад, парсери для збору ключових слів з сервісу wordstat.yandex.ru.

Парсити - процес перевірки даних, основною метою якого є виявлення необхідних елементів файлу (посилання, логічні частини тексту і т.п.). Парсити можна видачу на предмет позицій сайту, можна сторінки на предмет знаходження там потрібної посилання.

Пісочниця - це одне з найсерйозніших перешкод, яке необхідно подолати новому сайту, перш ніж потрапити в результати пошуку Google. Пісочниця Google не дозволяє новим сайтам штучним шляхом покращувати свої позиції. Далеко не кожна пошукова система має подібну фільтрацію. Сайти, які опинилися в пісочниці, можуть пробути там від двох тижнів до року. Протягом цього періоду нові сайти встигнуть зайняти високі позиції в інших пошукових системах, але не в Google.