Навигация по сайту

Популярные статьи

Оптимізації та автоматизації бізнес-процесів

Переглядів: 557

В умовах кризи будь-який бізнес бореться за підвищення ефективності. Але до сих пір ніхто не знайшов чарівного кошти, здатне в одну мить зробити компанію успішною. Зараз багато говорять від оптимізації й автоматизації бізнес-процесів. Наскільки вони важливі і допоможуть виграти в конкурентній боротьбі? Спробуємо відповісти.

З клієнтом потрібно розмовляти.

З клієнтом потрібно розмовляти

У бізнесі успіх багато в чому залежить від розуміння потреб клієнта. Тому ми часто виходимо з того, що потрібно клієнтові, яка буде його вигода від впровадження нашої системи « Рулі24 ». А для цього часто недостатньо просто продати, встановити на підприємстві і навчити співробітників працювати в системі. Необхідно чітко уявляти, які переваги від впровадження « Рулі24 »Отримає клієнт, чи дозволить це збільшити виручку, підвищити ефективність роботи і при цьому заощадити.

Наведу приклад. Один з наших клієнтів просив, щоб на діаграмі Ганта все прострочені завдання були відзначені червоним кольором. У « Рулі24 »Завдання, які не виконані вчасно, видно і без додаткових колірних позначок. Але клієнт хоче червоний колір! Як би вчинили ви? Діяли б за принципом «Клієнт завжди правий»? Згоден, клієнт прав, але не завжди. Щоб «розфарбувати» діаграму Ганта в червоний, нам би довелося робити доопрацювання програми, залучати до роботи одного-двох програмістів, відволікаючи їх від більш важливих завдань. Витрачаємо гроші ми - витрачає гроші наш клієнт. Наскільки підвищиться ефективність роботи підприємства клієнта після того, як прострочені справи на діаграмі Ганта стануть червоними? На 0%! Зовсім не важливо, яким кольором вони відзначені на діаграмі. Але ось гроші на цю дріб'язкову річ клієнт витратить. Що це дасть йому? У плані підвищення ефективності і прибутковості бізнесу - нічого. Що це дало нашій компанії? Мінімум прибутку і несвоєчасне відволікання програмістів від виконання більш серйозних замовлень. Для мене набагато вигідніше витратити на клієнта півгодини, щоб переконати його в тому, що його задум про додавання червоного кольору в діаграму абсолютно марна. Вона жодним чином не вплине на підвищення ефективності його бізнесу, не змусить співробітників працювати швидше і вже тим більше - не збільшить прибуток. Він нічого не заробить на цьому. Відповідно, не потрібно витрачати гроші і час на те, що не дозволить отримати прибуток. З клієнтом потрібно розмовляти, пояснювати і доводити, що може бути вигідно для нього, а що - ні. Інакше зайвих витрат не уникнути. А в наше і без того не складний економічний час, зайві витрати нікому не потрібні.

Автоматизувати або оптимізувати?

Автоматизувати або оптимізувати

Щоб управління було ефективним, необхідно оптимізувати основні операції:
- прогнозування,
- планування,
- виконання,
- аналіз,
- облік,
- коригуючий вплив.

Причому, якщо прогнозування, виконання і коригуючий вплив керівник і його підлеглі можуть виробляти і на папері, то планування, облік і аналіз більш ефективні будуть після автоматизації. І саме ці операції раніше і частіше за інших піддаються автоматизації на підприємствах.

Автоматизуються в компаніях все процеси:
- маркетинг,
- проектування,
- підготовка виробництва,
- постачання,
- зберігання,
- виробництво,
- упаковка,
- продаж (збут, реалізація),
- технічна підтримка (технічне обслуговування, гарантійне та післягарантійне обслуговування),
- утилізація.

Автоматизуються в компаніях все процеси:   - маркетинг,   - проектування,   - підготовка виробництва,   - постачання,   - зберігання,   - виробництво,   - упаковка,   - продаж (збут, реалізація),   - технічна підтримка (технічне обслуговування, гарантійне та післягарантійне обслуговування),   - утилізація

Однак автоматизація часом буває і не потрібна. Повірте, я знаю, про що говорю. У практиці « ІЛАДИ »Було кілька випадків, коли клієнту достатньо було просто оптимізувати бізнес-процес в компанії, щоб домогтися підвищення ефективності її роботи. Так, один з наших клієнтів довгий час не міг налагодити процес продажів. Він перепробував безліч варіантів, намагався працювати з застосуванням різних автоматизованих систем управління бізнес-процесами, брав на роботу і згодом звільняв недоведеною свою ефективність фахівців ... Виявилося, проблема не в співробітниках, не в системах управління бізнесом. Проблема в тому, що на підприємстві просто не вміють управляти ресурсами. Тому і ефективність АСУ завжди була нульовою. Як то кажуть, автоматизація бардаку - це отримання бардаку в квадраті. І цей подвоєний бардак не потрібен ні клієнту, ні нам - компанії, яка спеціалізується на впровадженні систем автоматизації бізнесу « Рулі24 ».

До речі, про оптимізацію і автоматизації бізнес-процесів на підприємствах я докладно розповідав в наших блогах: https://habrahabr.ru/company/iladaruli24/blog/272177 і http://ruli24.ru/bp-how-to-not-automate-a-mess .

Будь-який процес потрібно спочатку оптимізувати, а потім - автоматизувати. Інакше спрацює відомо російське правило: «Хотіли як краще, а вийшло як завжди».

Інакше спрацює відомо російське правило: «Хотіли як краще, а вийшло як завжди»

Наприклад, " Рулі24 CRM »- це об'єднання процесів маркетингу і продажів. І якщо нам кажуть, що необхідно автоматизувати систему маркетингу, і при цьому в компанії впроваджена і працює система CRM, то виникає справедливе запитання: «Що вам ще потрібно?» Маркетинговий процес в « Рулі24 CRM »Вже автоматизовано. Можливо, співробітники компанії просто не знають або не розуміють, як використовувати всі можливості системи. Якщо ми спостерігаємо подібну картину - нерозуміння, незнання того, як працює система « Рулі24 », - то без проблем консультуємо користувачів.

робочі налаштування

Ситуації, коли клієнти просять щось допрацювати в модулях « Рулі24 », Не рідкість. Причому далеко не всі з них готові витрачати на доопрацювання і підтримку системи великі кошти. Як правило, на автоматизацію підприємство витрачає від 1% до 10% своєї виручки. Найчастіше 1%. Якщо це велике підприємство з виручкою близько 1 млрд. Рублів на рік, то на автоматизацію йде приблизно 10 млн. Рублів. Солідна сума, за яку можна автоматизувати всі бізнес-процеси на підприємстві і надавати технічну та консультаційну підтримку протягом року. Якщо ж компанія заробляє 10 млн рублів на рік, то 100 тисяч рублів на рік (менше 10тис в місяць) вистачить лише на автоматизацію одного-двох бізнес-процесів. І навряд чи компанія буде витрачати ці кошти на автоматизацію, вона може віддати їх на закупівлю товарів, на придбання обладнання, на розширення складу - на те, що дозволить розширити бізнес. Автоматизація бізнесу, бізнес-процесів можуть і почекати?

Так, в деяких випадках можуть. Але не обов'язково автоматизувати відразу все бізнес-процеси. Досить почати з одного. Наприклад, з продажу. У міру розвитку бізнесу доповнити систему « Рулі24 »Модулями буде цілком реально. Для сегменту малого та середнього бізнесу - це найбільш оптимальне рішення. Для великого бізнесу, для холдингів і корпорацій системи автоматизації завжди створюються індивідуально, з урахуванням конкретних побажань. Про це я неодноразово говорив в нашому блозі на www.ruli24.ru

У розмовах з потенційними клієнтами мені часто доводиться чути фрази: «Ось якби у тебе було рішення CRM для ріелторів (або інші варіації - CRM для туризму, CRM для ЗМІ), то я б його придбав». На це у мене одна відповідь - « Рулі24 »- універсальне рішення для малого та середнього бізнесу. Воно однаково добре буде працювати, як в агентстві нерухомості, так і в газеті і в туристичній фірмі. База даних складається за одним принципом, а далі йде робота фахівця - розсилки, дзвінки, зустрічі, продажу. Тут навіть не потрібно ніяких спеціальних (галузевих) доробок.

І все ж створити систему «під себе» або під конкретний бізнес-процес можна. В системі " Рулі24 »Є параметри, що дозволяють вирішувати безліч потреб клієнта без переписування комп'ютерної програми. Так, останнім часом затребуваними стали такі настройки, як інтегрування системи з сайтом компанії або з IP-телефонією. Це дозволяє приймати і відразу ж бачити в системі заявки на товар або послугу, що надійшли через сайт компанії або по телефону. Причому, в останньому випадку можна відстежувати всі вступники дзвінки і прослуховувати їх.

Налаштування дозволяють підвищити організацію роботи. Наприклад, для торгових компаній в системі CRM є можливість встановити настройку, яка дозволить одночасно працювати як з приватними особами (b2c), так і на ринку юросіб (b2b). Сама програма від цього не змінюється, змінюється тільки підхід компанії до роботи з клієнтом. Ось ще один приклад з нашої практики. Один з клієнтів працював в трьох різних системах: help desk, CRM і управління проектами. У « Рулі24 »Всі вони об'єднані, і немає необхідності виходити з однієї системи в іншу - все інтегровано.

Генеральний директор компанії «ІЛАДА» Олександр Нефьодов

Генеральний директор компанії «ІЛАДА» Олександр Нефьодов

Схожі публікації:

Олександр Нефьодов: «Весь бізнес йде в хмари»

Вагомі аргументи. До питання аналітики в компанії

Як стати конкурентоспроможним? Збільште прибутковість підприємства

Почніть безкоштовно

comments powered by HyperComments

Наскільки вони важливі і допоможуть виграти в конкурентній боротьбі?
Як би вчинили ви?
Діяли б за принципом «Клієнт завжди правий»?
Наскільки підвищиться ефективність роботи підприємства клієнта після того, як прострочені справи на діаграмі Ганта стануть червоними?
Що це дасть йому?
Що це дало нашій компанії?
Автоматизувати або оптимізувати?
І якщо нам кажуть, що необхідно автоматизувати систему маркетингу, і при цьому в компанії впроваджена і працює система CRM, то виникає справедливе запитання: «Що вам ще потрібно?
Автоматизація бізнесу, бізнес-процесів можуть і почекати?