Навигация по сайту

Популярные статьи

оптимізація тексту

Розмова на частоту

Як визначити релевантність (відповідність) документа певного запиту Як визначити релевантність (відповідність) документа певного запиту? Спочатку пошукові машини ранжирували сторінки, оцінюючи їх зміст - тексти. Зокрема, велике значення надавалося частоті ключової фрази - тобто відсоткової частини ключового слова або кількох слів в загальній масі тексту. Наприклад, якщо користувач вводив запит "формула успіху", то на перші позиції видавалися документи, де дана фраза зустрічалася частіше. Звичайно, сьогодні такий спосіб ранжирування здається нам трохи наївним. Але з іншого боку, зміст документа має відображати його цінність і корисність для посетітелей.Проблема в тому, що оптимізатори можуть легко змінити зміст сторінок, підлаштовуючись під алгоритми пошукових систем. Тому сучасні пошукові машини враховують не тільки частоту, але і безліч інших параметрів - наявність ключової фрази в заголовках, списках, текстах посилань меню. Більш того, пошукові машини все більше уваги приділяють посилальному ранжирування - тобто кількістю і якістю посилань з інших сайтів на даний ресурс. Проте, якщо сайт просувається по безлічі низькочастотних запитів або запитів з низькою конкуренцією, оптимізація тексту може дати хороший результат. І навіть вивести сайт на верхні позиції у видачі.

Ми розглянемо питання   Seo оптимізації   тексту для пошукових машин Ми розглянемо питання Seo оптимізації тексту для пошукових машин. Але важливо враховувати, що, в кінцевому підсумку, тексти створюються для відвідувачів. Тому вони повинні бути цікаві не тільки роботам, але також реальним людям, які будуть їх читати. Важливо під час оптимізації "не захоплюватися". Ключові фрази повинні гармонійно вплітатися в текст і не викликати відторгнення від занадто частого вживання в пропозиціях.

Скільки відсотків?

Як вже було сказано вище, спочатку пошукові машини приділяли велику увагу частоті ключової фрази в тексті. Цей параметр визначався на основі процентної частини слова або словосполучення в загальній масі тексту за формулою:
KWD = (Кількість повторів ключового слова або фрази / Загальна кількість слів) * 100%
Наприклад, якщо в тексті на 100 слів припадає 5 ключових, то частота дорівнює 5%. У разі, якщо обчислюється частота ключової фрази, то загальна кількість слів ділиться на кількість слів у цій фразі. Наприклад, якщо в тексті 100 слів і в ньому зустрічається 3 рази фраза "теплі булочки", то частота дорівнюватиме 3 / (100/2) = 6%.
Але в реальному житті трохи інакше. Справа в тому, що алгоритми пошукових машин по-різному обчислюють частоту фрази. Наприклад, пошукові системи Рунета (Яндекс, Рамблер) враховують морфологію російської мови. Зокрема, слова з різними закінченнями "автомобіль" і "автомобілі" будуть розглядатися як два однакових слова. Західні пошукові машини, не враховують морфологію. Тому слова "автомобіль" і "автомобілі" для них будуть двома різними словами. І відповідно їх частота буде обчислена окремо. Крім того, пошукові машини враховують не всі слова, що впливає на розмір знаменника формули. Наприклад, обліку не підлягають так звані стоп-слова. Причому кожна пошукова система підходить до їх визначення по-своєму.
Проте, оптимізатори постійно сперечаються про оптимальну частоті ключових фраз в тексті. Порогом толерантності вважається показник в 6-8%. Якщо ключові фрази зустрічаються в тексті частіше, то можуть включитися фільтри пошукових машин. Сайт можуть звинуватити в спробі спаму і знизити у видачі. Але на практиці зустрічаються сторінки, на яких щільність ключових слів значно перевищує 8%, що не заважає документу перебувати на верхніх позиціях у видачі. Тому до визначення оптимальної частоти слід підходити індивідуально, аналізуючи аналогічні показники у сайтів конкурентів.
Інший важливий аспект - обсяг тексту на сторінці. Наприклад, є два тексти. У першому 500 слів і ключова фраза зустрічається 10 разів. У другому - 50 слів і ключова фраза зустрічається всього 1 раз. Частота однакова - 2%. Але з точки зору здорового глузду, перший текст більше відповідає запиту, ніж другий. Аналогічно міркують пошукові машини. Тому при обліку текстових параметрів вони також дивляться на обсяг контенту. З практики оптимізатори вивели оптимальний розмір тексту на одній сторінці, рівний 300-500 слів.

Теги, теги

Крім щільності ключових слів, пошукові машини враховують їх розташування в різних частинах тексту. Найбільший вагу мають слова в title, заголовках документа (теги H1-H3), фрагменти, виділені жирним або курсивом. Відомий західний оптимізатор Брет Табке склав приблизну таблицю значущості різних тегів для пошукових машин:
Title: 100
Meta description: 50
H1-H2: 50
Domain name: 30
Bold or italic text: 20
URL / filename: 20
Початок пропозиції: 15
Просте використання в тексті: 10
Meta keywords: 10
Title attribute: 10
Alt attribute: 5
Ці цифри отримані на основі емпіричних даних, простіше кажучи, спостережень. Жодні розробники пошукових машин не підтвердили і не спростували ці дані. Проте, не можна сліпо довіряти таблиці Брета Табке. По-перше, пошукові машини по-різному враховують вагу тегів. Та й в будь-який момент розробники можуть поміняти коефіцієнти для того чи іншого елемента.
Якщо говорити про російських пошукових системах, то вони навряд чи враховують такий параметр, як ім'я домену. Правда, не можна сказати про це точно, оскільки алгоритми ніхто не знає, крім розробників. А вони не поспішають розкривати секрети. У піку російським західні пошукові системи, зокрема, Google, дивляться на URL. Використання ключових слів в імені домену може підвищити сайт в результатах пошуку.
Крім того, деякі пошукові машини враховують теги TT, EM, OL, LI, U і інші. Існує думка, що тег STRONG має більшу вагу, ніж тег B. Виникають питання, який тег використовувати краще - EM або I? І чому ніхто не звертає увагу на тег CITE, який призначений для оформлення цитат? Може бути, він має більшу вагу, ніж EM і I разом узяті. Точно відповісти на це питання можуть тільки розробники пошукових машин, але вони вважають за краще зберігати мовчання. Тому багато припущень може підтвердити тільки практика і досвід.
Велике значення для оптимізації контенту грають title і meta-теги. Пошукові машини враховують не весь розмір title і meta-тегів, а тільки певну частину. Наприклад, Яндекс дивиться перші 80 символів в title, Рамблер - 118 символів, Google - 70 символів. Для meta-description ці показники дорівнюють 200, необмежено і 156 символів відповідно. Description безпосередньо не впливає на ранжирування, але часто пошукові машини використовують вміст цього тега в якості опису (сниппета), яке супроводжує кожну посилання у видачі. Цікавий meta-description побічно підвищує привабливість посилання і кількість переходів по ній. Для meta-keywords рекомендується використовувати не більше 50 слів або 1000 символів.
Існує думка, що грає роль порядок слів у title. Фрази на початку заголовка мають більше вагу, ніж слова в кінці.
Багато оптимізаторів не надають великого значення роботі над текстами. Дійсно, пошукові машини враховують сотні факторів при ранжируванні сайтів, зокрема, кількість і якість зовнішніх посилань. Але, ігноруючи роботу над текстами, оптимізатор упускає додаткову можливість піднятися вище конкурентов.На багатьох сайтах не використовуються теги заголовків - H1, H2 і т.д. Власникам сайтів вони не подобаються великою величиною шрифту. Наприклад, за замовчуванням в тезі H1 текст виводиться 24 розміром. Але ж можна прописати інший розмір в таблиці стилів CSS!
До сих пір зустрічаються сайти, на яких не прописані теги Title і meta-description. Або вони стандартні для всіх сторінок або дублюють назву розділу. А адже на утримання тега title пошукові машини звертають увагу в першу чергу! Більш того, текст в цьому тезі служить посиланням у видачі пошукової системи. І від привабливості title залежить, чи перейде відвідувач на ваш сайт чи ні.
Навігація - ще одне слабке місце. Раніше було модно оформляти навігацію у вигляді картинок. Але пошукові машини не вміють читати текст на зображеннях. Тому вигідніше використовувати текстові посилання, в які включені ключові слова для сайту . Вони будуть підвищувати щільність фраз на сторінці і вага слів у тексті.
Не варто нехтувати такими "дрібницями", як альтернативний текст до картинок. Він вказується в параметрі ALT тега IMG. Пошукові машини використовують вміст тега ALT для пошуку картинок на задану тематику. Деякі пошукачі враховують альтернативний текст при ранжируванні сторінок.
Списки, що оформляються за допомогою тегів OL або UL, також впливають на вагу ключових слів. Списки варто застосовувати і в естетичних міркуваннях. З їх допомогою можна красиво оформити меню, карту сайту, сторінки каталогів.

Одна сторінка - два-три запити

Як показує практика, краще оптимізувати кожну сторінку під 2-3 ключові фрази. Для головної сторінки слід вибирати найбільш частотні і конкурентні запити. За інших рівних умов (кількості і якості посилань на сайт) оптимізований текст стане тим фактором, який виведе головну сторінку вище конкурентів. Для другорядних сторінок можна вибирати менш частотні і конкурентні запити, за якими можна зайняти високі позиції тільки за допомогою оптимізації тексту. Для кожної сторінки вкрай бажано прописувати унікальні title і meta-теги.

автоматизуємо роботу

Прискорити процес оптимізації тексту можна за рахунок програмних засобів. Наприклад, за допомогою модуля "Оптимізація сторінок" програми Page Promoter. Він дозволяє аналізувати зміст веб-сторінок для різних пошукових систем: Google, російської версії Google, Rambler, Yahoo і Yandex, а також для всіх пошукових систем без урахування їх особливостей (загальний аналіз). Хотілося б відзначити, що Page Promoter єдина програма, яка забезпечує повноцінну лінгвістичну підтримку російської мови і, таким чином, обробляє сторінки за тим же алгоритмом, що і пошукові системи, що враховують російську морфологію.
Page Promoter враховує всі більш-менш значущі теги. У програмі Site Statistics застосовуються такі початкові значення ваги кожного елемента:
Title: 90
H1: 80
H2: 60
H3: 30
H4-H6 5
Meta keywords: 60
Meta description: 40
Strong, B: 30
Big: 5
A (включаючи href, title): 20
TT, EM, OL, LI, U, Body: 10
Користувачі можуть змінювати налаштування, додавати параметри для нових пошукових систем. За результатами аналізу сайта виводиться докладний звіт, в якому вказана інформація про щільність і вазі ключових слів, проблемних елементах, які можуть ускладнити індексацію (flash, форми, скрипти), загальна інформація (адреса сайту, розмір документа). За допомогою Page Promoter можна аналізувати сайти конкурентів і на основі отриманої інформації вносити зміни в свій проект.
Сьогодні більшість оптимізаторів використовують програми для роботи. Вони дозволяють швидше і ефективніше оптимізувати.

Скільки відсотків?
Виникають питання, який тег використовувати краще - EM або I?
І чому ніхто не звертає увагу на тег CITE, який призначений для оформлення цитат?