Навигация по сайту

Популярные статьи

Моделі заробітку для мобільного стартапу

  1. Реклама в мобільних додатках
  2. Платна версія програми
  3. Покупки всередині програми
  4. висновки
  5. про автора
  6. Схожі статті

Для молодого і зеленого стартапу проблема отримання прибутку стоїть на першому місці. Ще до вкладення грошей і розробки MVP потрібно задуматися, як буде здійснюватися монетизація додатки. Сьогодні ми поговоримо про баннероной і нативной рекламі, платних додатках і здійсненні покупок всередині програми як основні способи заробітку для мобільного стартапу.

Реклама в мобільних додатках

З точки зору впровадження, це самий безболісний спосіб монетизації мобільного стартапу. Для показу банерної реклами в додатках Google пропонує користуватися AdMob , А Apple - iAd . Зазвичай банери розміщуються у верхній або нижній частині екрана, але в залежності від амбіцій юних капіталістів можуть використовуватися і для проміжної реклами. Наприклад, тут користувач бачить баннер після збереження файлу:

Банерну рекламу часто (та що там, практично завжди) використовують free-to-play гри, оскільки:

  1. У F2P ігор низький рівень утримання користувачів ( 66% гравців кидають гру протягом 24 годин після першого запуску), а значить потрібно встигнути заробити на нових гравців в такий короткий термін. Заробіток на рекламі в додатках Android і iOS дозволяє це зробити.
  2. Мобільні ігри - один з найпопулярніших типів додатків ( перше місце за популярністю в App Store), тому з ними можна розраховувати на більшу кількість кліків по банерах.

Однак якщо ваше додаток розраховане не на одноразову дію - обрізати мелодію для дзвінка і видалити - то краще звернути увагу на менш нав'язливі способи монетизації проекту. Наприклад, зараз набирає популярність монетизація додатків Android і iOS за допомогою нативної реклами.

Відомі сервіси з великою кількістю користувачів (Twitter, Facebook, Instagram) успішно використовують нативну рекламу в своїх додатках. Така реклама сприймається як частина програми, але, на відміну від банерів, не виглядає нав'язливо, тому користувачі більш охоче взаємодіють з нею. Але чи підійде така рекламна модель монетизації невеликим гравцям? Так, і ось парочка прикладів.

Shazam - це додаток, що допомагає визначити назву і виконавця пісні, яка зараз звучить. У додатку використовується нативна реклама і просувається контент від виконавців.

У додатку використовується нативна реклама і просувається контент від виконавців

Wattpad - спільнота читачів і письменників, в якому кожен може публікувати свої твори. Завдяки популярності серед користувачів, сервіс зміг запустити нативную рекламу:

Завдяки популярності серед користувачів, сервіс зміг запустити нативную рекламу:

Платна версія програми

Згідно зі звітом компанії App Annie , В 2015 році кількість завантажень з Google Play в 2 рази перевищувало цей показник для App Store. Але при цьому прибуток розробників від платних додатків і покупок усередині них в App Store склала на 75% більше, ніж у тих, хто продає свої програми через Google Play.

Висновки? Повністю платне додаток швидше вистрілить на App Store, ніж на Google Play. Як, наприклад, це вдалося зробити Next Keyboard :

Як, наприклад, це вдалося зробити   Next Keyboard   :

Користувачам Android у Google Play краще показати також триальную версію, як це роблять розробники Poweramp, одного з найпопулярніших платних додатків на маркеті:

Користувачам Android у Google Play краще показати також триальную версію, як це роблять розробники Poweramp, одного з найпопулярніших платних додатків на маркеті:

Стартапи з платними додатками:

  1. Workflow (автоматизація процесів на смартфоні)
  2. Pocket Casts (плеєр для подкастів)
  3. Next Keyboard (покращена клавіатура)
  4. Dark Sky (дуже точне погодне додаток, яке знає, коли піде дощ або сніг в місті, в якому знаходиться користувач)

Workflow (автоматизація процесів на смартфоні)   Pocket Casts (плеєр для подкастів)   Next Keyboard (покращена клавіатура)   Dark Sky (дуже точне погодне додаток, яке знає, коли піде дощ або сніг в місті, в якому знаходиться користувач)

Покупки всередині програми

Покупки всередині програми, вони ж in-app purchases, відмінно приклеїться до стартапам, які орієнтовані на постійне використання і наркома ... тобто, звикання (Ігри, соціальні мережі, сервіси знайомств ). З точки зору користувачів, такі додатки (ще їх називають freemium) кошерні, оскільки:

  • Їх можна завантажити безкоштовно і перевірити, чи так вони гарні, як обіцяє опис в маркеті.
  • У них немає реклами як такої.
  • Можна обійтися без покупок всередині програми і користуватися тільки базовими функціями

Останній пункт представляє ризик для вашого стартапа, - якщо базові функції повністю задовольняють потреби користувачів, ця модель не спрацює, - тому вам потрібно відповідально підійти до питання розподілу функцій або розглянути інші способи заробітку на мобільних додатках, наприклад відразу і сміливо пропонувати користувачам платний продукт.

Зазвичай власники fremium-додатки діють за такою схемою:

  1. Розробляють додаток, яке виглядає і працює настільки добре, що складно повірити в те, що його можна завантажити безкоштовно.
  2. Серйозно вкладаються в просування мобільних додатків і залучають якомога більше користувачів з цільової аудиторії.
  3. Пропонують преміум-фичи різних цінових категорій: зовсім дешеві, трохи дорожче і умовно дорогі. У випадку з підпискою це виглядає так: за 24 години преміум користувачеві доведеться заплатити $ 0,99, за 7 днів - $ 5,99, а за місяць - $ 25,99. Бачачи очевидну вигоду, користувачеві складно зупинитися перед покупкою трохи дорожчий підписки.

Бачачи очевидну вигоду, користувачеві складно зупинитися перед покупкою трохи дорожчий підписки

Якщо в 2012 році на покупки всередині додатків припадало лише 11 відсотків прибутку, то, по прогнозами , В 2017 році їх частка складе вже майже половину - 48,2%. Цю модель використовують:

  1. Slack, корпоративний месенджер
  2. Vessel, додаток для перегляду відео
  3. Tinder, сервіс мобільних знайомств
  4. Headspace, додаток для медитації
  5. Envoy, сервіс для реєстрації відвідувачів офісу

Slack, корпоративний месенджер   Vessel, додаток для перегляду відео   Tinder, сервіс мобільних знайомств   Headspace, додаток для медитації   Envoy, сервіс для реєстрації відвідувачів офісу

Вище ми говорили від тому, як заробити на додатках, орієнтованих на віддалену продаж послуг і віртуальних товарів, але якщо ви хочете побудувати свій бізнес, використовуючи ідеї, які лежать в основі роботи Uber або Instacart, читайте нашу статтю про on-demand стартапи . Види монетизації для таких додатків будуть відрізнятися: в основному вони заробляють на тому, що не наймають постійний персонал, а працюють з людьми за контрактом, що дозволяє скоротити витрати і класти до власної кишені більшу частину грошей, що надходять від користувачів. Самі додатки при цьому залишаються безкоштовними.

висновки

Варіанти монетизації додатка стрімко змінюються: банерна реклама відходить в минуле і в майбутньому стане долею додатків-одноденок. Тому мобільним стартапам потрібно брати приклад з Facebook і робити упор на нативну рекламу, що не відсікається користувачами внаслідок «банер сліпоти».

До 2017 року доходи розробників від покупок усередині додатків будуть рости, тому є сенс розробляти свій проект з можливістю розширення платного функціоналу в майбутньому. Користувачі вже освоїлися в світі мобільних пристроїв і покупка віртуальних смакоти в улюбленому додатку чи не здається їм чимось диким. Справа за малим - зробити якісний продукт і потрапити в число цих самих додатків.

Звертайтеся до студії stfalcon.com - ми робимо мобільні додатки , Від яких не відірватися!

про автора

QA-менеджер

Миша відловлює баги, які випали з поля очей розробників.

Схожі статті

Повернутися до списку записів До списку записів

Але чи підійде така рекламна модель монетизації невеликим гравцям?
Висновки?