Навигация по сайту

Популярные статьи

CTR видачі в топ10 або ТОП топу ворожнечу

преамбула

преамбула

У Василя Петровича є свій бізнес - він продає літаки. Продаж літаків досить складне і непроста справа, але завдяки грамотному побудові внутрішніх процесів в компанії, бізнес Василя Петровича пішов в гору. Тоді він вирішив зробити інтернет-магазин літаків. І, варто відзначити, знайшов хороших розробників укупі з талановитим дизайнером Артемом. Загалом сайт вийшов на славу! Після цього було вирішено зайнятися просуванням, яке також взяли на себе професіонали своєї справи (надалі в тексті - ПРСД).

ПРСД разом з Василем Петровичем вибрали 10 найголовніших ключових слів. Через декілька місяців вже 4 запити з 10 знаходилися в ТОП10 (кожен на 10 місці). І в один з днів до Василя Петровича прийшли ПРСД і повідомили що на поточному етапі і при поточному бюджеті можна вибрати з двох пунктів на найближчому етапі:

1. З решти 6 запитів не в ТОПі просунути всі ці 6 запитів на 10 місце (інші залишаться без змін).

2. З 4 наявних запитів в ТОП10 просунути два запити на 1 місце (інші залишаться без змін).

Після нетривалих роздумів Василь Петрович вибрав перший варіант, так як в кінці пропонованого етапу основний пріоритет був обсяг відвідувачів з пошукових систем, а судячи з усього, саме перший варіант обіцяв серйозне збільшення трафіку.

розв'язка

Звичайно, Василь Петрович отримав необхідні позиції (все-таки працювали ПРСД) і збільшення трафіку в 2,5 рази (4 запити на 10 місці проти 10 запитів на 10 місці). Але, як не дивно на перший погляд, при виборі другого варіанту збільшення трафіку було б на порядок вище. Вся заковика в значній різниці ctr у видачі ТОП10.

Виходячи з досліджень команди з компанії Slingshot SEO ( http://www.slingshotseo.com/ ) Маємо таку середню статистику CTR ТОП10:

com/   ) Маємо таку середню статистику CTR ТОП10:

Як видно з графіка різниця в кликабельности (а соотв. І в трафіку) першого і десятого місця відрізняється майже в 18 разів (відразу варто зазначити, що в кожному випадку цифри можуть відрізнятися в залежності від багатьох факторів - тематика ніші, цінова категорія товарів, кол -у контекстній рекламі у видачі і так далі).

Спробуємо розрахувати, у скільки разів міг би збільшити трафік Василь Петрович, вибери він другий варіант. За умовою всі запити у нас мають однакову частоту. Припустимо що 10 місце за запитом дає на X трафіку. Тоді перше за запитом буде давати нам 18X трафіку. На момент запуску нового етапу 4 слова було в ТОП 10 (і соотв. Давали вони 4X трафіку). Розглянемо обидва випадки подальшого просування:

1. Десять запитів в ТОП10:

Сумарний трафік = 10 * X = 10X.

2. Два запиту в ТОП1 і ще два запити в ТОП10 (на 10 місці):

Сумарний трафік = 2 * X * 18 + 2 * X = 38X.

Тобто Вибери Василь Петрович другий варіант, він би отримав в 3,8 (!) Рази більше трафіку, ніж при першому варіанті.

висновки

На даному етапі в більшості компаній результат просування оцінюється кол-вом слів в ТОП10 з усіх просуваються. Але, як ми зрозуміли вище, ТОП10 буває дуже і дуже різний. Тому є думка, що досить цікавим способом оцінки просування обраних ключових буде варіант, коли кожної позиції встановлюється певний коефіцієнт (наприклад від 1 до 18) і ефективність вважається з суми цих коефіцієнтів (в такому випадку два перших місця буде ефективніше ніж десять місць в ТОП10 ).

Звичайно, це тільки теоретична частина. На практиці швидше за все доведеться зіткнутися з багатьма підводними каменями. Але розуміння цієї теорії важливо для розуміння обсягів трафіку і результатів.

Почитати

http://www.slingshotseo.com/wp-content/uploads/2011/07/Google-vs-Bing-CTR-Study-2012.pdf
http://searchengineland.com/organic-click-thru-rates-tumbling-study-97338
http://www.mediabuzz.com.sg/asian-emarketing/search-mkting-n-analytics/1630-optify-reports-click-through-rates-ctr-are-outdated-new